Ortodontiline ravi läbipaistvate kapedega

Alternatiiviks breketitele on väljatöötatud läbipaistev kapede süsteem Ordoline mis on mõeldud eelkõige täiskasvanute hammaste reastamiseks. Ravi planeerimine toimub digitaalselt ja kaped on igale patsiendile spetsiaalselt disainitud.
Esmaseks konsultatsiooniks saab registreeruda siin


Loe lisaks »

Breketite paigaldamine

Breketite paigaldamine neljal käel tähendab ortodondi ja assistendi ühistööd. Breketite  kleepimiseks kulub meil maksimaalselt tunnike

Loe lisaks »

Breketitest vaba

Breketid on minevik ja nüüd on õnn omada perfektselt sirges reas hambaid!


Loe lisaks »

Curaproxi must hambapasta

Väga eriline must hambapasta Curaproxilt "Black is white", mis sisaldab aktiivset sütt ja fluoori. Hambapasta poleerib hambapinnad mōnusalt siledaks ning eemaldab tumenenud pigmendi hammastelt, muutes need valgemaks. Vahelduseks on päris huvitav pesta hambaid musta pastaga!Loe lisaks »

 Lemmiktooted breketravi ajal

Patsientide lemmiktooted breketravi ajal:
1. Fluori sisaldav hambapasta Opalescence, mis eemaldab õrnalt hambaemailile kogunenud pigmendi, jättes hambad valgeks.
2. Otsast vahatatud Oral -B hambaniit Superfloss, millega pääseb lihtsalt hammaste vahele. Sobib ka reteineri kandjatele.
3. Kloorheksidiiniga immutatud hambavaheharjad, millega on mugav puhastada breketite ümbert.
4. Silikooni sarnane materjal Gishi Goo, mis on mõeldud breketite äärte katmiseks, et vältida breketite hõõrumist.Loe lisaks »

Breketeid ei tohiks häbeneda

Täna soovis patsient siniseid ligatuure breketitele. Tore, kui breketeid ei häbeneta!


Loe lisaks »

Breketravi teeb õnnelikumaks

Uuringud näitavad, et breketravi läbinud inimeste seas on vähem depressiooni ning nende vererõhk on samuti korras. Põhjus on lihtne, sirgete hammastega on julgem naeratada ning "õnnehormoonid" tekitavad hea tuju ja rahulolutunde.


Loe lisaks »

Mõned muutused breketravi järgselt

Breketravi kestis kaks ja pool aastat. Algselt oli küll palju vaeva, et õpetada patsient õigesti hambaid puhastama aga lõpptulemus on ju suurepärane. Breketeid aktiveeriti ja korrigeeriti 5-6 nädalaste vahedega. Neljal korral oli hooletuse tõttu breketid lahti hammustatud. Tugevat toitu tuleks breketite kandmise ajal vältida. Näiteks õunad ja porgandid võiks lõigata väiksemateks tükkideks.


Loe lisaks »

Breketravi on 20-26 juulini puhkusel

Alates 27 juulist registreerime jälle uusi patsiente konsultatsioonile telefonil 64 61 493. Ilusat suve!


Loe lisaks »

Mess Ilu sõnum 2015 kevad

Rõõmustav uudis - sellel nädalavahetusel toimub Mess Ilu sõnum. Tulge uudistama boksi number 41. Breketravi üldküsimustele vastab Dr. Reet Karelson


Loe lisaks »

Naerata ometi!

Breketite järgselt on hambad reas ja naeratus palju kenam. Breketravi kestab lihtsamatel juhtudel ühe aasta. 

Loe lisaks »

Kullatud breketid

Miks häbeneda breketeid, kui nad muudavad hambad sirgeks ja naeratuse ilusaks? Kuldsed breketid annavad juurde sära ja on heaks alternatiiviks valgetele ja metalsetele breketitele.
Loe lisaks »

Hammaste reastamine läbipaistvate kapedega

Kõige innovatiivsem lahendus ortodontias ei ole hammaste reastamine läbipaistvate kapede abil. Mõnikord annab kiire ja ilusa tulemuse lihtsad ja kaasaegsed breketid. Kas keraamilsed, metalsed või kuldsed? Kas hammaste sisemistele või välimistele pindadele? See sõltub juba patsiendi soovidest ja võimalustest. Täna toimus asjalik koolitus, kus sai huvitavaid ideid ja oskusi.
Loe lisaks »

Incognito breketite puhastamine

Elektrilise hambaharjaga alustatakse hammaste puhastamist nn. mälumispindadelt, kuna seejärel on harjased pehmemad ning igemete harjamine ei ole nii tundlik ja ebamugav. Illustreeriv video on ka you tubis.Incognito breketite puhastamine jaotatakse erinevateks etappideks. Kõige mugavam on kasutada Oral B elektrilist hambaharja (Oral B Triumph, Orthodontic Power Brush)  koos ortodontilise otsikuga (Orthodontic Tip).


Loe lisaks »

Incognito breketite tutvustus

Incognito breketid valmistatakse igale patsiendile individuaalselt www.breketid.ee. 3D skanneriga luuakse kolmemõõtmeline mudel, mille abil reastatakse hambad, disainitakse breketid ja valmistatakse kaaretraadid, seega on kogu breketsüsteem täpne, efektiivne ja võimalikult mugav. Hammaste nihutamine toimub ainult soovitud suunas ja ulatuses. Breketid kleebitakse hammastele spetsiaalse kape abil ning nendega harjumiseks kulub paar - kolm päeva. Peale breketite paigaldamist tuleb teil külastada ortodonti, et aktiveerida breketeid ja vahetada kaaretraate.


Loe lisaks »

Ortodontiline ravi Incognito breketitega

Ortodontiline ravi Incognito süsteemiga võimaldab hambaid reastada ilma nähtavate breketiteta. Kogu konstruktsioon valmistatakse spetsiaalselt iga patsiendi jaoks eraldi. Breketid paigutatakse hammaste sisemistele pindadele ja mitte keegi ei näe, et teil on breketid! 
Sageli loobutakse orodontilisest ravist esteetilisel kaalutlusel, kuna arvatakse, et breketid on liiga silmatorkavad. Incognito breketid on parim valik, kui soovite keelepoolseid breketeid ning teile on oluline mugavus, ilu ja sirged ning terved hambad. 


Loe lisaks »

Soodapuhastus e.pärlipesu

Hammaste valge tooni taastamiseks piisab teinekord ainult professionaalsest soodapuhastusest. Sageli on hammastele tekkinud tumedad pigmenteerunud alad, mida ei ole võimalik hambaharja ja pasta abil eemaldada. Air-flow aparatuuri kasutamisel poleeritakse hambapinnad spetsiaalse soodapulbri ning vee ja õhu survel. Kuna puhastuse järgselt muutuvad hambad säravaks ja siledaks, nimetatakse protseduuri illustreerivalt ka pärlipesuks.


Loe lisaks »

Ortodontide konverents 2014

Sellel aastal toimus üleeuroopaline ortodontide konverents Varssavis, kus sai kuulata loenguid ning tutvuda kaasaegsete ravivahendite ning tehnoloogiaga- Sala Kongresowa (PKiN).


Loe lisaks »

Breketite eemaldamise järgselt

Iga päev paigaldame mõnele patsiendile breketeid. Reeglina on patsiendid breketite kleepimise järgselt väga rahulolevad, sest see on ju samm lähemale ilusale naeratusele. Kuid breketite eemaldamise järgne õnnetunne on igal juhul jagamist väärt. — at Breketravi.


Loe lisaks »

Hammaste eemaldamine on teinekord vajalik

Enne breketravi alustamist on mõnikord vajalik eemaldada hambaid. Ruumipuuduse tõttu on sageli hambad kuhjunud ning breketite paigaldamisel kalduksid hambad lõualuust eemale ning tulemus ei jääks ilus. Samuti kaoks hambaid ümbristev ige ja tegelikult on ka liigselt kallutatud hammastel väiksem luuline tugi. Õige raviplaan on ilusa tulemuse ja õige hambumuse eelduseks.


Loe lisaks »

Breketravi tulemus

Täna oli üks patsient breketite eemaldamise järgselt eriti rõõmus ja tänulik. 10 kuuga selline tulemus! — at Breketravi.


Loe lisaks »

Valgete hammastega on palju julgem naeratada

Mingis mõttes võib hammaste valgendamist võrrelda juuste helendamisega. Paljud teavad, et tulemused võivad olla erinevad. Sõltuvalt materjali kvaliteedist ja spetsialisti oskustest. Breketravi pakub erinevaid valgendamise võimalusi nii kabinetis, kui kodus valgendamiseks. Igal juhul tundub, et Ilse DeLangel (Hollandi eurolaulik 2014) on vedanud nii juuksuri, kui hambaarstiga. Loomulikult on laul ka super


Loe lisaks »

Retensioon

Peale breketravi vajuvad hambad tagasi, selle vältimiseks on retensioon vajalik. Retensiooniks kasutatakse läbipaistvat kapet või kleebitud traadist reteinerit.


Loe lisaks »

Ülemaailmne suutervise päev

Täna on ülemaailmne suutervise päev- hoolitsega siis ilusti oma hammaste eest nii täna, homme kui ka edaspidi...ja ilusat kevade algust! 


Loe lisaks »

Täiskasvanute breketravi

Täiskasvanute ortodontiline ravi on Eestis  kasvav trend, sest kaasaegsed breketid on miniatuursed ja delikaatsed. Tänapäeval on patsientidel võimalik valida erinevast materjalist ja erineva hinnaga breketite vahel. Raviplaneerimisel lähtutakse konkreetse patsiendi soovidest ja vajadustest.  Loe lisaks »

Ortodontiline ravi breketitega

Hammaste tervis sõltub suurel määral suuhügieenist. Sirgeid hambaid on lihtsam puhastada ning kaariese ja igemete haiguste tekkimise risk on väiksem. Hambaarstil on keeruline pakkuda patsiendile parimaid lahendusi, kui hambumusprobleemid on jäänud lahendamata. Kaldunud ja keerdunud hammastel hakkavad täidised murduma ja raskem on valmistada proteese.

Loe lisaks »

Suuhügieen breketravi ajal

Korralik süühügieen breketravi ajal on õnnestunud ravi eelduseks. Bakteriaalne katt kahjustab hambakudet, põhjustades demineraliseerunud valgeid alasid hambal, mis hakkavad silma eelkõige breketite eemaldamise järgselt. Halva süühügieeni tõttu rikutud defekte saab ainult plommidega esteetilisemaks muuta. Hoolikas hambapesu ja fluoriide sisaldava hambapasta kasutamine aitab tugevdada hambaemaili.

Gum Sunstari ortodontilised suuhügieeni vahendid.


Lisaks regulaarsele hambapastaga harjamisele hommikuti ja õhtuti peaks kasutama suuvett ja hambaniiti. Gum Sunstar on väljatöötanud spetsiaalsed hügieenitooted breketite kandjatele. Ortodontilised hambaharjad ja hambavaheharjakesed on erilise kuju ja suurusega ning nendega pääseb mugavalt hammaste ja kaaretraadi vahele. 


Hammaste harjamisega saab puhastada vaid 3/4 hambapinnast. Hambaniidi kasutamine aitab eemaldada hambakatu lisaks hambavahelt ka igemetaskust, vältides niimoodi igemepõletikku. Spetsiaalne ortodontiline niit on otsast vahatatud ning breketite kaaretraadi alla on lihtne pääseda. Samuti saab sellist hambaniiti kasutada retensioonitraadi puhastamiseks.  


Loe lisaks »

Breketravi startis koos EAS-ga

2. novembrist 2012  1. novembrini 2013 aitas  Breketravi OÜ-l põhivara soetada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse programm.


Loe lisaks »

Eesti Hambaarstide Päevad 2013

Eesti hambaarstidel on traditsiooniks saanud kohtuda igal aastal Tartus. Konverentsi raames sai kuulata huvitavaid ettekandeid hammaste kulumise ja liigesprobleemide teemadel. 

Tartu Vanemuise Kontserdimaja


Messil olid esindatud ka suuremad ortodontiliste vahendite tootjad (Ortomax- Damon breketid).

Loe lisaks »

Euroopa Ortodontide Seltsi 89 konverents

Euroopa Ortodontide Seltsi konverents toimus sellel aastal Harpa imeilusas konverentsi keskus Reykjavikis, mis pälvis 2013 aastal EL-i kaasaegse arhidektuuri auhinna.Euroopa Ortodontide Seltsi konverentsi näituse poolel sai tutvuda uusimate ortodontia alaste toodete ja tehnoloogiaga.
 

   

Loengute peamisteks teemadeks oli hammaste puudumine, interdistsiplinaarne hambaravi ja 3D-röntgen.
Dr. Reet Karelson koos Euroopa Ortodontide Seltsi presidendi  Dr. Arni Thordarsoniga

Dr Reet Karelson koos Euroopa Ortodontide Seltsi presidendi Arni Thordarsoniga

Loe lisaks »

Breketite kleepimise järgselt

Breketite kleepimise järgselt ei ole ebamugavustunne väga suur.Hambaid reastav kaaretraat aktiviseerub tasapisi suusoojuse toimel. Tavaliselt harjuvad patsiendid breketitega paari päeva jooksul.


Loe lisaks »

Hambaarsti külastus.

Paljud lapsed külastasid täna hambaarsti esimest korda. Loodetavast oli meeldiv kogemus.Lapsed peaksid külastama hambaarsti 1-2 korda aastas. Oluline on selgitada juba kodus, mida hambaarsti juures tehakse. Piisav informeerimine hõlbustab hambaarsti ja lapse koostööd.


Loe lisaks »

Suutervise päeva tähistamine Eestis

Eesti Hambaarstide  Liit korraldas Solarise keskusese info päeva, mille eesmärgisk oli jagada informatsiooni suuuhügieenist ja suutervisest. 


Ortodontilise ravi vajalikkusest  ja breketravi võimalustest rääkis Dr. Reet Karelson.Joonistatti suhkrukella ja räägiti, kuidas on võimalik oma hammaste eest paremini hoolt kanda.

Loe lisaks »

Hammaste reastamine Invisalign süsteemiga

Breketite alternatiiviks on läbipaistvate kapede süsteem Invisalign, mille abil korrigeeritakse väiksemaid hammaste asenditega seotud probleeme. Võrreldest tavaliste breketitega on hammaste puhastamine ja niiditamine lihtsam ning kaped on peaaegu nähtamatud.


Loe lisaks »

Rohkem infot breketravi võimaluste kohta

Puseriti hambad tekitavad probleeme lastele ja täiskasvanutele. Sageli häbenetakse naeratada, ja nii mõnelgi pole aega või julgust oma delikaatse murega ortodondi poole pöörduda. Ometi vajaksid paljud hüva nõu ja rohkem teavet hammaste reastamise võimaluste kohta.

Eesti Päevalehe Hambaleht


Loe lisaks »

Incognito breketid

Ortodontiline ravi Incognito süsteemiga võimaldab hambaid reastada ilma nähtavate breketiteta. Kogu konstruktsioon valmistatakse spetsiaalselt iga patsiendi jaoks eraldi. Breketid paigaldatakse hammaste sisemistele pindadele ja mitte keegi ei näe, et teil on breketid! 


Loe lisaks »
Telefon: +372 5049423|  Faehlmani 5| Tallinn 10125