Oртодонтического лечения с брекетами

янв. 26 •
Hammaste tervis sõltub suurel määral suuhügieenist. Sirgeid hambaid on lihtsam puhastada ning kaariese ja igemete haiguste tekkimise risk on väiksem. Hambaarstil on keeruline pakkuda patsiendile parimaid lahendusi, kui hambumusprobleemid on jäänud lahendamata. Kaldunud ja keerdunud hammastel hakkavad täidised murduma ja raskem on valmistada proteese.

Ortodontilise ravi eesmärgiks on reastada puseriti hambaid ning stabiliseerida hambumus. Paljud täiskasvanud pöörduvad hambaarsti soovitusel ortodondi vastuvõtule, kuid esimeseks konsultatsiooniks ei ole tegelikult vaja spetsiaalset saatekirja ega erilisi ettevalmistusi.

Hambumusprobleemide raviga tuleks alustada juba lapsepõlves, kuna siis on võimalik mõjutada lõualuude arengut. Piima- ja vahelduvas hammaskonnas kasutatakse ortodontiliseks raviks suust eemaldatavaid plaate ja hammastele kinnituvaid mehanisme, kuid lõplik viimistlus teostatakse siiski breketsüsteemi abil.   

Breketite kleepimise järgselt ei ole ebamugavustunne väga suur, kuna hambaid sirgendav kaaretraat hakkab alles suusoojuse toimel mõjuma. Erinevad probleemid tekivad siis, kui hambaid ei puhastata põhjalikult ja regulaarselt. Hammastele jäänud toiduosakestele kinnituvad bakterid, mis omakorda põhjustavad igemepõletikku ja igemeserva veritsust ja turset. Kui süühügieen ei parane, hakkab hambaid ümbritsev luukude taanduma ning hambad hakkavad liikuma.

Kokkuvõttes võib öelda, et kaasaegsed breketid on suhteliselt märkamatud ning apteekidest on võimalik soetada erinevaid abivahendeid, et tagada ideaalne suuhügieen ortodontilise ravi ajal.

Kui olete soovinud juba ammu midagi oma hammastega ette võtta, kuid olete pidanud seda vanuse tõttu võimatuks, siis õigem oleks pöörduda spetsialisti konsultatsioonile. Ortodontiline ravi aitab säilitada kogu hammaskonna tervena ning ilus hambarida võimaldab enesekindlamalt naeratada.


Телефон: (+372)5049423|  Faehlmanni 5 |  Tallinn 10125