Kui varem kasutati hammaste sirgendamiseks breketeid siis tänapäeval on kõige kiirem ja efektiivsem viis hammaste reastamiseks hambakaped.
Hambaklambreid kasutati laialdaselt hammaste reastamiseks eelmisel sajandil, kui tehnoloogia ei olnud veel nii hästi arenenud. Hambaklambrid on plastmassist ja traadist seade, mis on mõeldud hammaste reastamiseks.
Hambaklambreid valmistatakse laboris ning hammaste sirgendamine ja hammaste nihutamine on võimalik ainult piiratud ulatuses. Tavaliselt aktiveeritakse selliseid seadeldisi hambaarsti või ortodondi poolt ning neid kantakse orienteeruvalt aasta.
Samas võib hambaklambriteks nimetada kõiki seadeid, mis on paigaldatud hammastele või ümber hammaste. Breketite kasutamine orodontilise ravi eesmärgil on ülemaailma laialt levinud. Neid paigaldatakse nii hammaste peale kui ka hammaste taha. Mõnikord harva ka lihtsalt ilu eesmärgil või siis sotsiaalse positsiooni rõhutamiseks. Kuna ortodoniline ravi on kallis siis eksponeeritakse breketeid ka kui staatuse sümbolit. Psühholoogilises mõttes on hambaklambritel siiski väike mõju enesekindlusele, kuigi mõnikord võivad täiskasvanud isegi breketeid häbeneda.
Kõige sagedamini pöörduvad patsiendid siiski ortodondi poole hambaarsti soovitusel. Üldiselt on inimesed siiski vähe teadlikud ning üldine sesukoht on, et hambaklambreid, breketeid ja hambakapesid saab kanda ainult lapseeas. Mingis mõttes on tõepoolest lihtsam alustada hambumuse raviga juba lapseeas, kui lõualuude arengut on veel võimalik mõjutada. Lihtsalt puseriti hambaid sirgendatakse ikkagi siis, kui kõik jäävhambad on suhu kasvanud. Hammaste reastamist võib ka siis edasi lükata, kui nooruk ei ole ise ravist huvitatud.
Ortodontiline ravi breketitega või hambakapetega on patsiendil siiski suurt pühendumust nõudev ettevõtmine. Ei ole nii, et ortodont kleebib breketid ja aasta pärast on hambad sirged. Hambaklambrid vajavad väga suurt tähelepanu, oluline on jälgida, mida süüa. Tugevate toiduainete vältimine on ülioluline, breketite lahti tulemise tagajärjel peatub kogu protsess. Halva suuhügieeni korral lagunevad hambad ja nõrgenevad igemed. Lisaks fikseeritud elementidele tuleb kanda ka eemaldatavaid elastikuid, mille paigaldamine on alguses suhteliselt keeruline.
Kokkuvõttes võib öelda, et ortodontiline ravi on võimalik nii lapse kui ka täiskasvanud eas, nii eemaldatavate kui ka mitteeemaldatavate mehhanismidega.